Cukorbeteg pogram
A cukorbetegség korunk népbetegsége. A világon 280 millió cukorbeteget tartanak számon. Hazánkban 709.000 cukorbeteg van és 1,3 millió inzulinrezisztenciával rendelkező, ami az első lépcsője a cukorbetegségnek.A cukorbetegség megelőzhető és gyógyítható
A cukorbetegség okai
- Túlsúly okozta inzulinrezisztencia
Ekkor a sejtekbe nem tudja bejuttatni az inzulin a cukrot a vérből, mert a túl sok zsír miatt a sejtek nem érzékenyek (rezisztensek) az inzulinra. A sejtek éheznek és a vérben maradt cukorot zsírban raktározza a szervezet és hízik. Már 10kg túlsúlynál is ki tud alakulni. Aztán az évek során a hasnyálmirigy elfárad az inzulinrezisztencia miatti sok túlzott inzulin termelésben és ekkor alakul ki a cukorbetegség.
- Táplálkozási érzékenység okozta inzulinrezisztencia
Kialakul gyakran táplálkozási érzékenység során is, pl. glutén (liszt) érzékenység során. Ekkor a hasnyálmirigy a glutén miatt termel túl sok inzulint és így alakulhat ki később a cukorbetegség.
- A szervezet savassága
A helytelen táplálkozás, túl sok édesség vagy fehérje illetve kevés zöldség és gyümölcs fogyasztása, mozgáshiány okoz a szervezetben oxigénellátási problémát és savasodást. Ez gátolja a hasnyálmirigy inzulin termelését és így okozza a cukorszint emelkedését a vérben.
- Tejfehérje érzékenység
A tejtermékek rossz megemésztése során besavasítják a szevezetet és blokkolják a hasnyálmirigy inzulintermelését.
- A vegetatív (autonóm) idegrendszer működési eltérése
A belső szerveinket a vegetatív idegrendszer irányítja, ami a tudatunktól függetlenül működik. Belső stressz, szorongás, aggódás, szeretet hiánya, düh és még sok más érzelem hibás működést eredményez és cukorbetegséghez vezet. Ennek felismerésekor sorolták be a cukorbetegséget a 90-es évek elején a pszichoszomatikus betegségek közé.
Hogyan lehet kivizsgálni az inzulinrezisztenciára való rizikót vagy a cukorbeteg igazi okát?
CHILOPASS Cukorbeteg program
- Orvosi minősítésű ES Teck vizsgálat. Elektromos úton vizsgálja a szervezetet. 5 perc alatt azonnali eredményt ad, fájdalommentes.
- a hasnyálmirigy működése (túlzott vagy túl kevés inzulintermelés)
- a szervezet savassága vagy lúgossága
- a szervezet oxigénellátása
- az érrendszer állapota
- kolesztein szint a szövetekben
- glutén (liszt) érzékenység rizikója
- kazein (tejfehérje) érzékenység rizikója
- a stresszhormon szint
- vegetatív idegrendszer állapota (tudatunktól függetlenül működő idegi szabályozása a belső szerveknek)
- A vér savasságának vizsgálata vércseppből. Információt ad a savasító szabadgyökök vörösvértestek keringését befolyásoló hatásáról. Rámutat minden szerv keringési állapotára, oxigénellátásra és energiatermelésére.
- Személyre szabott életmód és táplálkozási program
- oxigénellátás optimalizálása
- megfelelő folyadékbevitel meghatározása (mennyiség, minőség – ásványvíz, csapvíz, víztisztítás kérdése)
- helyes táplálkozás (táplálkozási érzékenység diétája, rostanyagok bevitele, energiabevitel, különböző színű zöldségek és gyümölcsök arányának meghatározása, étrendkiegészítés)
- rendszeres testmozgás meghatározása az állapot és körülmények alapján (milyen mozgás, mennyi, pulzushatárok kialakítása)
- stresszkezelés, relaxációs ötletek, pozitív és negatív gondolatok egyensúlyba kerülésének technikája